10 порад батькам
– як допомогти дитині в процесі навчання.
«Існує 2 види стійкої спадковості, які ми сподіваємося передати своїм дітям: один – це коріння, другий-крила.» Х. Картер
- Мозок дитини росте до 6 років. В цей час формуються цінні зв’язки в нейронних провідних шляхах, які не утворюються у віці старше 6 років. Ці зв’язки виникають шляхом стимуляції мозку , яка відбувається через органи відчуттів. «Інформація, що поступає через органи відчуттів, стимулює мозок дитини».
- Прочитайте книгу Гленна Домана «Як збільшити розумовий потенціал вашої дитини». Ця книга написана професіоналом, являється класичним посібником для молодих батьків. «Книга допоможе вам зрозуміти всі нюанси, пов’язані з навчанням вашої дитини».
- Малюки люблять дізнаватися нове. Все нове для них – це цінна інформація, яка може знадобитися в подальшому житті. «Надайте можливість дитині бачити щось нове і пояснюйте, що вона бачить».
- Немає нічого складнішого, аніж вивчення мови. Однак, всі малюки легко освоюють рідну мову. Це відбувається тому,що мозок дитини до 6 років запрограмований на вивчення мови. «Надайте дитині можливість вивчати щонайменше одну іноземну мову, так як це значно розвиває розумові здібності, плюс, дитина отримує в подарунок на все життя ще одну мову. Впевніться, що навчання відбувається систематично і в задоволення дитині».
- Дитина може ввібрати набагато більше інформації, ніж дорослий! Купуйте книжки про птахів, комах, квіти і ін. «Беріть їх з собою на прогулянку – побачивши пташку, комаху, квітку, знайдіть і прочитайте про них в книзі разом з дитиною. Це розвага і для вас, і для малюка»!
- Дуже важливо хвалити дитину. Похвала необхідна для самоповаги малюка, допоможе зрозуміти, яких дій ви від нього очікуєте. «Завжди хваліть дитину, навіть за найменшу правильно зроблену річ»
- Дитяча мотивація - це успіх. Впевніться, що ваша дитина знає про свої успіхи, якими б маленькими вони б не були. «Ваша підтримка і схвалення будуть мотивацією до ще більших успіхів».
- Ви – центр всесвіту вашої дитини. Вона повинна довіряти вам, щоб відчувати себе в безпеці. «Завжди говоріть дитині правду. Завжди виконуйте свої обіцянки».
- Немає нічого важливішого, ніж емоційна врівноваженість вашої дитини. «Слідкуйте за собою, будьте радісними і повними сил. Це допоможе вам бути врівноваженими і забезпечить комфорт і стабільність дитині».
- Перші роки життя дитини невимірно цінні. «Веселіться разом з дитиною, любіть її, вчіться разом з нею. Життя – це танець. Танцюйте разом».
«Не обмежуйте дитину рамками своїх знань, пам’ятайте, що вона народилася в інший час.» Рабіндранат Тагор.